Giżycko. Pracownia Ceramiczna Ogniem Malowana Miejscem Przyjaznym Rowerzystom.

Miejsce Przyjazne RowerzystomZ przyjemnością informujemy, że Pracownia Ceramiczna Ogniem Malowana posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w Giżycku, na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie oprócz przygody z ceramiką otrzymacie możliwość bezpłatnego dostępu do podstawowych narzędzi rowerowych oraz nożnej pompki rowerowej.
Będziecie mogli pozostawić bagaże na czas zwiedzania miasta oraz tutaj znajdziecie namiary na profesjonalne warsztaty rowerowe w okolicy i polecane obiekty noclegowe
dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

GreenVelo


Czy wiesz...

Wwazy bucchero - wyrób ceramiczny o silnie połyskliwej powierzchni, produkowany przez Etrusków w pierwszej połowie VII wieku z czarnej gliny. Lepione ręcznie lub modelowane na kole, przybierały skomplikowane formy, wzbogacone ostrym rozczłonkowaniem kształtu i dekoracją plastyczną. Swój kolor zawdzięczają związkom manganu i delikatnie sproszkowanym substancjom organicznym, dodawanym do gliny.