11 Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego w Mrągowie, 18 lipca 2015r.

Nagrodzony dzwonekZa "Żeglarski Dzwon" Grażyna Lachowicz zajęła II miejsce w konkursie "Pamiątka Warmii i Mazur" podczas 11 Wojewódzkiego Przeglądu Rękodzieła Artystycznego w Mrągowie.

Praca została wykonana ze szkliwionej gliny techniką toczenia na kole garncarskim i nawiązuje do klasycznego dzwona, będącego elementem wyposażenia łodzi, z którym wiąże się wiele żeglarskim tradycji.

Od zwycięstwa dzieliło artystkę działającą przy Pracowni Ceramicznej Ogniem Malowana 1000 lat historii, ponieważ I miejsce zajęła lipowa rzeźba baby pruskiej, przypominająca średniowieczny kamienny posąg mężczyzny.

Bardzo cieszę się z nagrody - mówi uśmiechnięta artystka Grażyna Lachowicz - i mam nadzieję, że nagroda będzie promować moją twórczość.

Celem konkursu jest prezentacja mieszkańcom i turystom współczesnej sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego - dodaje Agnieszka Kozioł, specjalista do spraw organizacji imprez w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie - chcemy też promować rękodzieło artystyczne związane kulturowo z regionem warmińsko - mazurskim.

Organizatorem konkursu byli Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich, Burmistrz Miasta Mrągowa oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.