Giżycko. 5 grudnia 2009. Dobra zabawa dla rodziny. Świąteczne lepienie Aniołów.

Lepieniu towarzyszy dobra zabawaPo raz drugi odbyła się cykliczna impreza organizowana przez Grażynę Kopeć w 'Ogniem Malowana' pod nazwą: 'Świąteczne Lepienie Aniołów'
Impreza jest ciekawym wydarzeniem dla mieszkańców giżyckiego regionu.

W tym roku frekwencja także dopisała i Anioły Wigilijne lepiło kilkadziesiąt osób.

Często zastanawiamy się jaki prezent wręczyć najbliższym, aby był niezapomniany.

Przedmioty, które powstały przy współdziałaniu dzieci i rodziców staną się wyjątkową pamiątką rodzinną. Lepienie w pracowni ceramicznej to chwile spędzone wspólnie z rodziną i przyjaciółmi.

W bardzo oryginalny sposób mieliśmy możliwość spróbowania czegoś wyjątkowego oraz szansę poznania tajemnic garncarskich.
Grażyna Kopeć

Fotogaleria

 

Relacja Gazety Giżyckiej

Giżycko. Zajęcia w pracowni ceramicznej. Wspólne lepienie Anioła Wigilijnego

Akcję wspólnego lepienia Anioła Wigilijnego po raz drugi zorganizowała Pracownia Ceramiczna Ogniem Malowana. Uczestniczyło w niej około 50 osób.

Bezpłatne zajęcia prowadziła Grażyna Kopeć, właścicielka Pracowni, prezentowała przybyłym grupom technikę lepienia anioła, jednak każdy mógł go wykonać na swój sposób.

Anioły były więc przeróżne, duże i małe, wszystkie gliniane. Wykonane cuda pozostały do wyschnięcia i wypalenia w piecu. Za dwa tygodnie uczestnicy zajęć będą mogli odebrać swoje anioły i podarować je bliskim. Następne wspólne lepienie odbędzie się wiosną, wtedy będą przygotowywane wielkanocne barany.
Zuzanna Ołdakowska

Gazeta Giżycka | 7-13 grudnia 2009 | rubryka: z naszej strony | strona: 2 | autor: Z.O.

 Czy wiesz...

Wwazy bucchero - wyrób ceramiczny o silnie połyskliwej powierzchni, produkowany przez Etrusków w pierwszej połowie VII wieku z czarnej gliny. Lepione ręcznie lub modelowane na kole, przybierały skomplikowane formy, wzbogacone ostrym rozczłonkowaniem kształtu i dekoracją plastyczną. Swój kolor zawdzięczają związkom manganu i delikatnie sproszkowanym substancjom organicznym, dodawanym do gliny.