Giżycko 23 - 27 stycznia 2012r. Wyjątkowe ferie dla dzieci i młodzieży.

Nie wiemy co to nuda...Ferie to najlepszy czas, aby zapomnieć o szkole i rzucić się w wir pracy twórczej. Już po raz kolejny w pracowni ceramicznej Ogniem Malowanej dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach garncarskich.

Właścicielka pracowni uczyła lepienia, drążenia, wygniatania ręcznego i toczenia na kole garncarskim!

W czasie zajęć powstały miski, rybka zwana Niegocinką, pojemnik na kredki, Mazurski Kłobuk - prace wykonane przy pomocy koła garncarskiego.
Na zakończenie uczestnicy zajęć zapoznali się z techniką szkliwienia, pozwalającą ozdobić wykonaną wcześniej ceramikę.


Warsztaty mają na celu rozwijanie zdolności manualnych, potrzebę twórczego, aktywnego myślenia i działania, organizacji pracy.

- Warsztaty ceramiczne są atrakcyjne zarówno dla chłopców i dziewcząt, a tworzenie w glinie - najstarszym materiale rzeźbiarskim, to zajęcie kreatywne, pozwalające wyrazić siebie - mówi Grażyna Lachowicz, instruktor ceramiki - Przedmiot zrobiony samodzielnie, wymyślona przez siebie rzecz lub dekoracja są niezwykłe i niepowtarzalne. Ponadto zajęcia z ceramiką, to dziedzina, która łączy różne formy aktywności - zabawę, naukę i pracę.

Uczestnik świadomie, samodzielnie i aktywnie uczestniczy w całym złożonym procesie powstawania ceramiki. Młodzieży uczestniczącej w warsztatach pokazywana jest alternatywna forma spędzania wolnego czasu. Wykonywana praca odreagowuje napięcia i negatywne emocje, wycisza.

 

Serdecznie zapraszamy!

Share |


Galeria

Zobacz także:

Ferie na Mazurach nie są nudne! |


Czy wiesz...

Wwazy bucchero - wyrób ceramiczny o silnie połyskliwej powierzchni, produkowany przez Etrusków w pierwszej połowie VII wieku z czarnej gliny. Lepione ręcznie lub modelowane na kole, przybierały skomplikowane formy, wzbogacone ostrym rozczłonkowaniem kształtu i dekoracją plastyczną. Swój kolor zawdzięczają związkom manganu i delikatnie sproszkowanym substancjom organicznym, dodawanym do gliny.