Ryn, 14 sierpnia 2011r. Festyn - zabawy, filmy, konkursy.

Cudeńko z gliny można było zabrać do domuDzień Dziecka i całej rodziny można świętować wiele razy w roku. Festyn Rodzinny z 14 sierpnia był dobrą okazją do spędzenia czasu ze swoim dzieckiem.

Gazeta Giżycka | 22 - 28 sierpnia 2011 | rubryka: sami o sobie | strona: 14 | autor: Zuzanna Ołdakowska

Zabawy nad Jeziorem Ryńskim poprzedził bezpłatny seans kinowy z projekcją "Opowieści z Narnii". Potem na nabrzeżu dzieci, młodzież wraz z rodzicami bawili się przy "Ryńskich Rzutolandach". Zabawy w kościsko, donniczki, spodnik, wiadrorzut opracowali i przeprowadzili pracownicy Ryńskiego Centrum Kultury.
W namiocie gier czekały piłkarzyki, bilard i minihokej. Na trawniku odbył się również turniej minigolfa. Wszystkie konkurencje były nagradzane. Także baloniada ze strzelaniem w baloniki, pod którymi ukrywały się słodycze.

Podczas pikniku można było nauczyć się czegoś nowego. Grażyna Lachowicz z giżyckiej pracowni "Ogniem Malowanej" wprowadzała w tajniki pracy na kole garncarskim. Pojawiła się sposobność do fotografowania. Podczas festynu ogłoszony został dziecięco-młodzieżowy konkurs na najśmieszniejsze zdjęcie z imprezy. W ruch poszły aparaty i komórki. Zwycięzcą został Szymon Nowikowski i jego zdjęcie pt. "Przytulaniec". Do Szymona powędrowała główna nagroda - aparat fotograficzny.

Nie zabrakło muzyki na żywo. Zaśpiewała grupa wokalna RCK "Moderico", spore emocje wywołał pokaz zapaśniczy dzieci i młodzieży Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Ołów w Rynie. Widowni spodobał się także pokaz mima, który pośród widowni wybrał sobie ukochaną.