Giżycko. 8 - 9 listopada 2010 szkolenie zawodowe w gminie Kruklanki.

Garncarstwo jest fascynujące...Ogniem Malowana poprowadziła szkolenie zawodowe z zakresu technik garncarstwa. W ciągu dwóch dni uczestnicy poznali podstawy toczenia na kole garncarskim i wybrane techniki lepienia ręcznego. Zajęcia zostały przyjęte jako niezwykle ciekawe i fascynujące - uczestniczyło w nich 10 osób.
Kurs został zorganizowany w ramach systemowego projektu: "Aktywna integracja społeczna bezrobotnych na terenie gminy Kruklanki" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kruklankach i Zakład Doskonalenia Zawodowego z Giżycka.
Przed kursantami kolejne szkolenia: ARTE - TERAPIA - zajęcia dla gimnazjalistów, podopiecznych GOPS Kruklanki oraz Zarządzanie budżetem domowym i wizaż i stylizacja.

Fotogaleria

Share |

Czy wiesz...

Wwazy bucchero - wyrób ceramiczny o silnie połyskliwej powierzchni, produkowany przez Etrusków w pierwszej połowie VII wieku z czarnej gliny. Lepione ręcznie lub modelowane na kole, przybierały skomplikowane formy, wzbogacone ostrym rozczłonkowaniem kształtu i dekoracją plastyczną. Swój kolor zawdzięczają związkom manganu i delikatnie sproszkowanym substancjom organicznym, dodawanym do gliny.