Print

Giżycko. Kilkaset osób bawiło się na pikniku integracyjnym.

Gry, zabawy, loterie podczas festynu integracyjnegoJedna scena, a na niej pełna solidarność - niepełnosprawne intelektualnie dzieci obok zdrowych. Ich rodziny i przyjaciele ramię w ramię na jednej widowni. Właśnie o to chodziło organizatorom Festynu Integracyjnego "Szansa".

Gazeta Giżycka | 8 - 14 czerwca 2009 | rubryka: miasto i gmina giżycko | strona: 5 | autor: AB

Moc atrakcji: przejażdżki quadem, konkursy, loterie, smakołyki... A do tego barwne występy dzieci - przedszkolaków z "jedynki", "Bajki", "Krasnala", uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, a także Garnizonowej Orkiestry Wojskowej powodują, że na plaży miejskiej w Giżycku brakuje miejsc siedzących na ławeczkach.
Najmłodsze dzieci w kolorowych strojach właśnie tańczą egzotyczne tańce. Publiczność zgromadzona na widowni niewiele może zobaczyć. Przy samej scenie trwa oblężenie. Rodzice - paparazzi, uzbrojeni w aparaty fotograficzne i kamery rejestrują popisy swoich milusińskich. Nie ma rady. Trzeba wstać z ławek i wspiąć się na palce, by cokolwiek zobaczyć.
- Tu naprawdę przydałby się amfiteatr - powiedziała kobieta z widowni - W takich chwilach przesiadłabym się trochę wyżej.
Tymczasem za sceną wielkie poruszenie.
- Gdzie są moje baletki? Ojej, chyba zostawiłam w domu czarną koszulę, a za chwilę wychodzimy na scenę - daje się ponieść panice nastoletnia Ola.
- Trudno, wystąpisz w innej koszuli, a baletki na pewno się znajdą - uspokaja Karolina Andrzejewska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa" w Giżycku, organizatora pikniku. - I dla Oli i innych uczniów taki występ to wielkie wydarzenie. Brawa i radość oglądających to najwspanialsza nagroda za trud włożony w przygotowania.
Dochody z loterii, sprzedaży kiełbasek i ciast zasilą Stowarzyszenie "Szansa". Imprezę zorganizowano z grantu burmistrza miasta Giżycka.
A.B.

'Ogniem Malowana' z przyjemnością przyłączyła się do festynu integracyjnego z pokazami garncarskimi - koło nie przestawało się kręcić, a sprzedane ceramiczne aniołki zasiliły kasę stowarzyszenia.

Fotogaleria

festyn szansa 2009 69.jpg festyn szansa 2009 70.jpg festyn szansa 2009 71.jpg

festyn szansa 2009 74.jpg festyn szansa 2009 80.jpg festyn szansa 2009 82.jpg

festyn szansa 2009 83.jpg festyn szansa 2009 84.jpg festyn szansa 2009 86.jpg

festyn_szansa_2009_442.jpg