'Ogniem Malowana ' uczestnikiem (praca: "Anioły na Gruszy") Stowarzyszenie Pro Cultura oraz Biskupiecki Dom Kultury organizatorem wystawy przedświątecznej "Aniołowo", która rozpoczęła się 6 grudnia 2008.

Uroczysty koncert Przemysława Maruchacza otworzył wystawę "Aniołowo".

Wystawa jest skierowana do twórców profesjonalnych, jak również artystów amatorów, których ł pasja twórcza. Wzorem poprzednich edycji wystawy, głównym założeniem wystawy prezentowana i promowana jest twórczość artystyczna i rękodzielnicza twórców regionu, konfrontacja twórczości profesjonalnej i amatorskiej, prezentacja różnorodności wizji artystycznych związanych ze wszystkim, co wizerunek anioła przedstawia.
[tekst: zaproszenie organizatora]

Wystawa odbywa się w sali wystawowej BDK Biskupiec (ul. Matejki 5) i potrwa do 29 grudnia.

Opinie o poprzedniej wystawie na forum Biskupca

Fotogaleria


Czy wiesz...

Wwazy bucchero - wyrób ceramiczny o silnie połyskliwej powierzchni, produkowany przez Etrusków w pierwszej połowie VII wieku z czarnej gliny. Lepione ręcznie lub modelowane na kole, przybierały skomplikowane formy, wzbogacone ostrym rozczłonkowaniem kształtu i dekoracją plastyczną. Swój kolor zawdzięczają związkom manganu i delikatnie sproszkowanym substancjom organicznym, dodawanym do gliny.